O Zagrodzie Kubajkowo

Zagroda jest zrealizowanym marzeniem.

Marzeniem o życiu w bliskości z naturą,  o domu w pięknym miejscu, o możliwości uprawiania ogrodu i posiadania zwierząt, o życiu i  gospodarowaniu bez szkody dla środowiska, o zrealizowaniu w praktyce wyznawanych idei i zdobytej wiedzy.

Nasze gospodarstwo leży w spokojnej wsi na granicy powiatów (otwocki i miński), w bliskości rezerwatów przyrody (Dolina Środkowego Świdra, Wólczańska Góra ) i obszarów Natura 2000, na terenie Mazowieckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. 

Otaczają nas piękne lasy i łąki z bogactwem zwierząt i roślin. Regularnie spotyka się u nas zające, sarny, łosie, bociany i żurawie, można posłuchać kumaka nizinnego i skowronków. Nie mamy w okolicy dużych i intensywnych upraw rolnych. Sami prowadzimy gospodarstwo metodami permakulturowymi, dbamy o to, by nie szkodzić przyrodzie, ale zachować równowagę pomiędzy naszą działalnością, a  środowiskiem.

Misja Zagrody

 

Chcemy, żeby nasze gospodarstwo było miejscem promowania życia w zgodzie i współpracy z przyrodą, obserwacji natury i poznawania jej praw.

O nas

Ela Kubajek

ogrodnik, rolnik, edukator na rzecz bioróżnorodności, projektant permakulturowy, wizjoner i główny pracownik Zagrody

Na codzień, jeszcze jedną nogą w mieście, prowadzę KUBAJKOWO – usługi ogrodnicze, projektowe i edukację: prezentacje, szkolenia i warsztaty.

W Zagrodzie obecnie wdrażam projekt działki, cały czas obserwując teren i posadzony ogród, konsultuję realizację przebudowy domu i adaptacji budynków gospodarczych i SADZĘ! 

Robert Kubajek

analityk, podróżnik, krytyk i doradca, wsparcie finansowe (i nie tylko) Zagrody

W Zagrodzie będę próbował łączyć zdalną pracę biurową z uprawą warzyw (pomidory, dynie, cukinie itp.) i hodowlą owoców. Rośliny ozdobne zostawię Eli:)

Scroll to Top